CSS NEDİR CSS DERSLERİ

Ders 2: CSS Nedir ?

(CSS) Cascading Style Sheet açılımı şeklinde kullanılır. Dünya genelinde kod biçimi olarak yaygınlaşmış adı CSS olarak bilinir. Web sitelerinin daha kaliteli renk seçeneklerine ve yerleşime ulaşmasını sağlayan gelişmiş bir kodlama biçimidir. Programlama mantığı ile de hazırlanmış olan tüm sitelerin ana hattı css ile kodlanmıştır. Bir web sayfası oluşturulacak ise HTML ve CSS olamadan böyle bir şey kesinlikle mümkün olmayacaktır. Bu kodlama dili ile artık tablolar gibi karmaşık kodlamaları dökmeye uğraşmayacaksınız.

sayfaları tek tek düzenlemektense bir CSS.STYLE dosyasındaki ufak bir değişiklik ile binlerce sayfayıda aynı anda düzenleyebiliriz yanlız şununla karıştırmayınız sayfanızın içindeki içerikleri değiştiremeyiz sadece görselliği ile oynayabiliriz bu html ‘in görevidir.

Bunu yapmanız için yapmanız gereken tek şey sitenizi yaparken sitenizin içine ekleyeceğiniz ve oluşturacağınız bir style.css dosyasıdır. Bu dosya sitenizin hangi sayfasında varsa oraya erişebilir istediğiniz gibi HTML etiketlerini, Tag’larını düzenleyebilirsiniz.

İlerleyen zamanlarda html ve css öğretici derslerle ve içeriklerle kodlamanın temellerini dahada iyi anlayacaksınız.

Derslere Ders 3: HTML Giriş sayfasından devam edebilirsiniz.

One thought to “Ders 2: CSS Nedir ?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir